Uncategorized

Wakacyjna motywacja do zrzucenia paru kilogramów

Zrzucenie zbędnej wagi to marzenie wielu osób. Myśl ta pojawia się zwłaszcza na kilka miesięcy przed wakacjami, kiedy marzeniem jest pojawić się w bikini na plaży bez poczucia wstydu. Walka z kilogramami nigdy nie jest jednak prosta. Warto wprowadzić kilka zmian, które pozwolą ją wygrać.

Aktywność fizyczna – najważniejszy wróg kilogramów

Niestety bez aktywności fizycznej trudno jest osiągnąć satysfakcjonujące efekty w procesie odchudzania. Nie każdy jednak lubi sport. Nie ma w tym nic dziwnego. Ilu ludzi, tyle upodobań. Z pewnością jednak można znaleźć taki sport, którego uprawianie nie będzie przykrym doświadczeniem, a da choć trochę radości. Dyscyplin jest naprawdę wiele – tenis, badminton, bieganie, pływanie, aerobik, nordic walking. Jest w czym wybierać. Na samym początku warto zdecydować się przynajmniej na spacery. Nie są zbyt męczące, ale to także forma aktywności, która może być świetnym początkiem do uprawiania czegoś bardziej wymagającego.

Suplementy – czy przydają się w procesie odchudzania?

Zdrowa dieta jest także kluczem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Czasem zdarza się jednak, że ciężko jest przyjąć odpowiednią ilość witamin. W takiej sytuacji wspomóc mogą suplementy diety. Są to nie tylko te suplementy, które zawierają niezbędne dla organizmu witaminy, ale także wspomagacze odchudzania, do których zalicza się l-karnitynę.

Dieta – najważniejszy element odchudzania

Nie da się ukryć, że to dieta ma największy wpływ na powodzenie odchudzania bądź porażkę na tym polu. Zjadanie dużych ilości słodyczy odbije się na wadze negatywnie mimo ćwiczeń. Warto wprowadzić do codziennego jadłospisu pięć posiłków dziennie. Poza tym, należy spożywać dużo zielonych warzyw na przykład szpinaku. Nie należy zapominać o owocach. Ważne jest również białko, które można odnaleźć chociażby w ciecierzycy. Pamiętać należy także o odpowiedniej ilości tłuszczu. Poza tym, niezwykle istotne w procesie odchudzania jest picie odpowiedniej ilości wody. Na dorosłego człowieka jest to około 1,5-2 litrów dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.