Moda

Czy fotograf powinien się odpowiednio ubierać?

Miejsce pracy fotografów (i to zarówno amatorów, jak i profesjonalistów) może być bardzo zróżnicowane – od niedostępnych plenerów, po studia fotograficzne, aż po sale konferencyjne i kościoły. Dlatego też bardzo aktualne wydaje się być pytanie – czy fotograf powinien się odpowiednio ubierać? W tym przypadku wszystko zależy od okoliczności i miejsca wykonywania sesji Jedno jest pewne – odzież fotograficzna powinna być dobrana do konkretnej sytuacji.

Zdjęcia w plenerze

Szczególnym rodzajem fotografii są zdjęcia wykonywane w plenerze – często w niedostępnych rejonach i o nietypowych porach dnia. W takich przypadkach doskonale sprawdzi się specjalna odzież fotograficzna, która jest przeznaczona szczególnie dla tej grupy zawodowej. Tutaj dużą popularnością cieszą się specjalne kurtki, które są wykonane z materiałów zabezpieczających przed wilgocią, wiatrem czy chłodem. Równie popularne są wszelkiego rodzaju kamizelki, które posiadają wiele schowków i kieszeni. Tak zaprojektowana odzież fotograficzna umożliwia w sposób bezpieczny przenosić nie tylko sam aparat fotograficzny, ale także wszelkie dodatkowe akcesoria. W wielu przypadkach nieodzownym wyposażeniem fotografów staje się także peleryna i rękawiczki, które chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Warto jednocześnie pamiętać o tym, aby wybierać taką odzież, która nie krępuje ruchów i jest wygodna. Modelka w ciekawym otoczeniu może być idealnym motywem na tak zwane fototapety ekskluzywne, które są idealnym elementem aranżacji wnętrz.

Zdjęcia robione wewnątrz budynku

W przypadku zdjęć robionych wewnątrz budynku specjalna odzież fotograficzna nie jest wyposażeniem niezbędnym. Niemniej jednak bardzo pomocna może być tu kamizelka wyposażona w specjalne kieszenie przeznaczone na sprzęt fotograficzny. Oddzielną kwestią jest sam charakter stroju. W tym przypadku warto kierować się miejscem pracy. I o ile praca w studiu może być wykonywana w nieformalnym ubraniu, o tyle fotografia ślubna bądź biznesowa wymaga już odpowiedniego stroju.

Profesjonalna odzież fotograficzna cieszy się coraz większym uznaniem wśród amatorów robienia zdjęć. I trudno się temu dziwić, gdyż w większości przypadków jest ona zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić pracę. Dlatego też odpowiednia kurtka, funkcjonalna kamizelka czy peleryna przeciwdeszczowa powinna być podstawowym wyposażeniem każdego fotografa. Co więcej, warto dobrać odpowiedni sprzęt i zakupić tablety z outletu. Zapłacimy mniej, a jakość urządzenia, na którym będziemy mogli pokazywać zdjęcia naszym klientom, będzie taka sama.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.